Home / Güncel / Biden’ın ‘soykırım’ metninde bir skandal daha! İstanbul’un adını değiştirdi

Biden’ın ‘soykırım’ metninde bir skandal daha! İstanbul’un adını değiştirdi

Beyaz Saray’dan beklenen açıklama yapıldı. Daha önceki başkanların aksine Joe Biden 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanıdığını duyurdu. Biden’ın bu tanımlamasını içeren metinde bir skandal daha ortaya çıktı. Açıklamada İstanbul yerine ‘Konstantinopolis’ dediği görüldü.

SOYKIRIM İFADESİ 2 DEFA KULLANILDI

Biden açıklamasının başında, “Her yıl bu günde Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölen herkesin hayatlarını hatırlıyoruz ve böylesi bir mezalimin bir daha yaşanmasını engellemeye yönelik bağlılığımızı yeniden ortaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı. ABD Başkanı, açıklamanın son paragrafında ise “Amerikan halkı, 106 yıl önce bugün başlayan soykırımda yok olan bütün Ermenileri onurlandırmaktadır” dedi.

İSTANBUL’UN ADINI DEĞİŞTİRDİ

Açıklamanın devamında ise ‘Konstantinopolis’ ifadesinin kullanıldığı ilgili kısmı şu şekilde:

“24 Nisan 1915’ten itibaren Konstantinopolis’teki Ermeni aydın ve cemaat liderlerinin Osmanlı yetkilileri tarafından tutuklanmasıyla bir buçuk milyon Ermeni tehcir edildi, katledildi, imha politikasıyla öldürüldü. Meds Yeghern’in (Büyük Felaket) kurbanlarını onurlandırıyoruz, böylece olanların dehşeti tarihte asla kaybolmasın. Nefretin tüm yıpratıcı etkisine karşı daima tetikte kalmamız için hatırlamalıyız.”

Biden'ın 'soykırım' metninde bir skandal daha! İstanbul'un adını değiştirdi Son Dakika! ABD Başkanı Biden'dan tarihi skandal: 1915 olayları için 'soykırım' dediSon Dakika! ABD Başkanı Biden’dan tarihi skandal: 1915 olayları için “soykırım” dediAzerbaycan'dan Biden'in 'soykırım' ifadesine tepki: Tarihi hataAzerbaycan’dan Biden’in “soykırım” ifadesine tepki: Tarihi hataErmenistan, Biden'ın skandal 'soykırım' kararını memnuniyetle karşıladıErmenistan, Biden’ın skandal “soykırım” kararını memnuniyetle karşıladıİletişim Başkanı Altun'dan Ermenistan zulmünü anlatan videoİletişim Başkanı Altun’dan Ermenistan zulmünü anlatan videoJoe Biden'ın 'soykırım' kararı sonrası Kazım Karabekir'in kızının yürekleri acıtan sözleri akıllara geldiJoe Biden’ın ‘soykırım’ kararı sonrası Kazım Karabekir’in kızının yürekleri acıtan sözleri akıllara geldiBiden'ın 'soykırım' metninde bir skandal daha! İstanbul'un adını değiştirdi

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …