Home / Güncel / İmzaladığı senete bir rakam daha ekleyip hayatını kararttılar

İmzaladığı senete bir rakam daha ekleyip hayatını kararttılar

2017 yılında evinin çatısını tamir etmek için arkadaşından borç para isteyen 65 yaşındaki İsmail Çubukçu’nun hayatı senet imzalamasıyla karardı. 15 bin TL borç para için senede imza atan yaşlı adam iddiaya göre, senede yazılan rakamların başına “6” eklenmesiyle 615 bin TL’lik borcu üzerine aldı. 30.05.2017 tarihinde düzenlenen 615 bin TL’lik senedin 31.05.2017 tarihinde ödeme tarihi düzenlemesine de dikkat çeken Çubukçu bu düpedüz sahtekarlık diye dert yandı. 40 senelik hayat arkadaşıyla sokakta kalan adam, yetkililerden yardım istedi.

İmzaladığı senete bir rakam daha ekleyip hayatını kararttılar

“ELİMDE NE VAR NE YOK ALDILAR”

Çubukçu, “Evimin çatısı aktığından dolayı 15 bin TL bir paraya ihtiyacım vardı. Bende komşuma sordum o da bende yok ama borç alabileceğimiz kişiler var diyerek birileri getirdi. ’15 bin TL ihtiyacını karşılayacağız’ dediler bana. Daha sonra 15 bin TL bana getirdiler bir de senet imzalattılar. Yalnız senedi ben elime almadım onlarda kaldı. Daha sonra bu senette ki rakamın başına 6 ekleyerek 615 bin TL yaptılar. Beni de icraya vererek elimde ne var ne yok aldılar. En son evim kalmıştı belediye ekipleriyle birlikte geldiler, beni sokağa attılar.” dedi.

İmzaladığı senete bir rakam daha ekleyip hayatını kararttılar

“AKLA MANTIĞA SIĞAR MI?”

“Biz iki gündür dışarıda soğukta uyuyoruz.” diyen Çubukçu, “Ben hanıma yer yatağı yaptım o uyuyor ben sabaha kadar hanımımı bekledim. Şu anda yemeğe ekmeğimiz yok. İddiaya göre ben 615 bin TL senet imzalamışım ve bir gün sonra ödemek için düzenlenmiş. Akla mantığa sığar mı bu durum? Bu düpedüz sahtekarlıktır.” ifadelerini kullandı.

İmzaladığı senete bir rakam daha ekleyip hayatını kararttılar

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ERDAL CAN İÇELLİ

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …