Breaking News
Home / Güncel / Şehirler arası seyahatler 17 gün boyunca kısıtlandı

Şehirler arası seyahatler 17 gün boyunca kısıtlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından koronavirüse karşı yeni önlemleri açıkladı. Bu çerçevede, 17 günlük tam kapanma dönemine geçildi. 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan bu kısıtlamalar şehirler arası seyahat planları olanları da etkileyecek.

Buna göre; şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecek.

TAM KAPANMA DÖNEMİNDEKİ DİĞER KISITLAMALAR

29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00’dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 5:00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokak kısıtlaması uygulanacak.Üretim imalat, temizlik gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerlerine ara verilecek.Yeme içme sektöründe paket servis ile hizmet verilecek. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak.Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak, şehirler arası araçlar yüzde 50 kapasite ile çalışabilecek.Konaklama tesislerinde rezervasyonlar, sokağa çıkma kısıtlamaları için muafiyet teşkil etmeyecek.Kamu personeli uzaktan çalışmaya yönlendirilecek.Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecek.İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlılarımız VEFA ekiplerinden destek isteyebilecekler.Son Dakika: 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında kesintisiz tam kapanmaya geçildiSon Dakika: 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında kesintisiz tam kapanmaya geçildiÜretim, imalat ve temizlik gibi istisnalar hariç tüm işyerlerinin faaliyetlerine ara verildiÜretim, imalat ve temizlik gibi istisnalar hariç tüm işyerlerinin faaliyetlerine ara verildiKorona tedbirleri ne zaman kalkar? Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırı belirlediKorona tedbirleri ne zaman kalkar? Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırı belirlediSon Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden'ın 'soykırım' kararına sert tepki: Mesnetsiz ifadeler kullanmıştırSon Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Biden’ın ‘soykırım’ kararına sert tepki: Mesnetsiz ifadeler kullanmıştırSon Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladıSon Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladıŞehirler arası seyahatler 17 gün boyunca kısıtlandı

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir