Home / Güncel / ABD’de yaşayan Türkler sözde soykırım kararını protesto etti

ABD’de yaşayan Türkler sözde soykırım kararını protesto etti

ABD’nin Washington kentinde sözde soykırıma destek amacıyla Ermenilerin düzenleyeceği eyleme karşı ülkede yaşayan Türkler tek vücut oldu. ABD’de bulunan Türk vatandaşlar, Türkiye Büyükelçiliği önünde toplanarak soykırım iddialarını protesto etti.

KARAR SOKAKLARDA PROTESTO EDİLDİ

Vatandaşlar, Türk bayrakları ile birlikte sözde soykırım iddialarına karşı slogan ve dövizlerle tepki gösterdi. Gösteriye Türk derneklerinin yanı sıra kardeş ülke ve toplulukların dernekleri de destek verdi. Eylem için çok sayıda ABD polisi görevlendirilerek, bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Gösterinin düzenlendiği alanda yollar trafiğe kapatıldı.

BİDEN, 1915 OLAYLARI İÇİN “SOYKIRIM” DEDİ

ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan 1915 olayları ile ilgili yaptığı açıklamada, “soykırım” ifadesini kullanmıştı. Ayrıca eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından da kullanılan ve “Büyük Felaket” anlamına gelen “Meds Yeghern” ifadesi de açıklamada yer almıştı.

Son Dakika: Biden'ın soykırım kararının ardından ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldıSon Dakika: Biden’ın soykırım kararının ardından ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldıUzmanlar, Biden'ın 'soykırım' kararını yorumladı: ABD son kozunu da harcadıUzmanlar, Biden’ın ‘soykırım’ kararını yorumladı: ABD son kozunu da harcadıBiden'ın 'soykırım' metninde bir skandal daha! İstanbul'un adını değiştirdiBiden’ın ‘soykırım’ metninde bir skandal daha! İstanbul’un adını değiştirdiAzerbaycan'dan Biden'in 'soykırım' ifadesine tepki: Tarihi hataAzerbaycan’dan Biden’in “soykırım” ifadesine tepki: Tarihi hataUkrayna sırtımızdan vurdu: Ermeni soykırımı devlet seviyesinde tanınmalıUkrayna sırtımızdan vurdu: Ermeni soykırımı devlet seviyesinde tanınmalıABD'de yaşayan Türkler sözde soykırım kararını protesto etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AYTEN MAMMADOVA

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …