Breaking News
Home / Güncel / Büyükada’yı ‘salya’ sardı! Kokusundan sahile bile inemiyorlar

Büyükada’yı ‘salya’ sardı! Kokusundan sahile bile inemiyorlar

Marmara Denizi’nde sık sık görülmeye başlanan, deniz salyası olarak da bilinen müsilajın şimdi de Büyükada‘yı sarması ada sakinlerini de bir hayli endişelendirdi.

“BİR ADALI OLARAK DENİZLERDEKİ BU DURUM BİZİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR”

Sahildeki görüntünün hiç hoş olmadığını söyleyen Büyükada sakini Rümeysa Uzun, “Arkadaşlarımla sahile gezmeye geldik. Ancak denizin çok kirli olduğunu fark ettik. Başlarda denizde ne olduğunu anlamadık ama normal bir kirlilik olmadığı çok belliydi. Kokusu çok kötü. Görüntüsü de hiç hoş değil. Bir adalı olarak denizlerdeki bu durum bizi çok rahatsız ediyor. Geçen senelerde sahilde böyle bir şey görmemiştik” ifadelerini kullandı.

Ada sakinleri endişeli! Büyükada'yı 'salya' sardı

“KOKUDAN DURAMIYORUM”

Artık adada sahil havası bile almanın mümkün olmadığını dile getiren Merve Çelik ise, “Sahile hava almak için geldim. Ancak sahilin pek hava alınacak hali kalmamış. Şu an kokudan duramıyorum. Denizin bu kötü haliyle temiz nefes almak pek mümkün olmuyor” diye konuştu.

Ada sakinleri endişeli! Büyükada'yı 'salya' sardı

“FAZLA GÖRÜLMEYE BAŞLADI”

Gün geçtikçe deniz salyalarının arttığını belirten Ozan Emre Gündürü de, “Sahile çok seyrek geliyorum. Deniz salyalarının özellikle kokusu bizi çok rahatsız ediyor. Bu şikayetlerimizi belediyeye bildirmemize rağmen bir dönüş alamadık. Deniz gün geçtikçe deniz salyaları yüzünden daha kötü olmaya başladı. Eskiden bu kadar çok yoktu son zamanlarda daha fazla deniz salyası görülmeye başladı” dedi.

İşte Büyükada sahilinde son durum;


Ada sakinleri endişeli! Büyükada'yı 'salya' sardı Ada sakinleri endişeli! Büyükada'yı 'salya' sardı Ada sakinleri endişeli! Büyükada'yı 'salya' sardı Ada sakinleri endişeli! Büyükada'yı 'salya' sardı Ada sakinleri endişeli! Büyükada'yı 'salya' sardıBüyükada'yı 'salya' sardı! Kokusundan sahile bile inemiyorlarBüyükada'yı 'salya' sardı! Kokusundan sahile bile inemiyorlarBüyükada'yı 'salya' sardı! Kokusundan sahile bile inemiyorlarBüyükada'yı 'salya' sardı! Kokusundan sahile bile inemiyorlarBüyükada'yı 'salya' sardı! Kokusundan sahile bile inemiyorlar

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali AKSOYER

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir