Home / Güncel / Çöp aracına yüklenerek götürülen konteyner, 2 belediye arasında krize yol açtı

Çöp aracına yüklenerek götürülen konteyner, 2 belediye arasında krize yol açtı

22 Nisan Perşembe günü Kapaklı ilçesine bağlı Karlı Mahallesi’nden 1 adet çöp konteyneri, komşu Saray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından içindeki çöp boşaltılarak çöp arabasıyla götürüldü. Mahalle muhtarı konteynerlerinin götürüldüğü iddiası ile Kapaklı Belediyesi’ne durumu bildirirken, iki komşu İlçe belediyesi arasında konteyner krizi yaşandı.

OLAY ANI KAMERAYA YANSIDI

İki ilçenin de belediye başkanları konteynerlerin kendilerine ait olduğunu ifade ederken, açıklamalar art arda geldi. Konteynerin çöp aracına alınıp götürülmesi ise saniye saniye kameralara yansıdı.

“İNİSİYATİF KULLANMIŞLAR”

CHP’li Saray İlçe Belediye Başkanı Özgün Erkiş yaptığı açıklamada, “O konteyner bizim bilgimizle oraya giden bir konteyner değildir. Logosu da üzerinde olan, ayan beyan bize ait olduğu belli olan bir konteyneri biraz ironik bir biçimde, komik bir biçimde, Mustafa Başkan’ın da benim de güleceğimiz bir biçimde, çok da olayı büyütmeden, bunların kendi inisiyatifiyle harekete geçerek yaptıklarını düşünüyorum. Almışlar, şu an kayıtlarda ortada. Derinlemesine araştırıyoruz, ama olay bundan ibaret. Saray Belediyesi çalışanları, Temizlik İşleri, ‘Bu konteyner burada ne arıyor’ tadında harekete geçmişler, kendileri inisiyatif kullanmışlar ve çöp konteynerini tekrar alıp da Saray’a kazandırmışlar” dedi.

“OLAYI BÜYÜTMEYE GEREK YOK”

Öte yandan Ak Partili Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, konuyu şu sözlerle ifade etti;

“Ayın 22’sine ait bu görüntüler. Muhtarlık kanalıyla geldi bize. O bölgeden sık sık çöp konteynerlerinin azaldığı şeklinde şikayetler vardı. Muhtarımız görüntülere ulaşmış, bana gönderdi. Ben de arkadaşlarla paylaştım ve bununla ilgili araştırma yapılmasını istedim. Arkadaşlar incelemeye başladı. Açıkçası bu görüntülerin kamuoyunda çok yer almasını da arzulamıyorum. Birisi eğer ki yaptıysa bunu oradaki araç şoförü ile personel yapmıştır. Burada bir kurumu zedelemeye, Saray Belediyesi’ni zan altında bırakmaya gerek yok. Hele hele bir belediye başkanını bu anlamda suçlamaya gerek yok. Çok büyütülecek bir konu olarak da görmüyorum” dedi.

“ÇALIŞANIN YAPTIĞI BİR TERBİYESİZLİK”

Konteynerin kendilerine ait olduğunu söyleyen Çetin, “Bu mümkün değil. Neden mümkün değil? Orası zaten bizim ilçe sınırlarımız içerisinde olan bir alan, ben çöp konteynerine de görsel olarak baktığımda bizim kendi ürettiğimiz çöp konteyneri olduğunu anlıyorum. Mesela bizim çöp konteynerimiz amatörce atölyelerimizde yaptığımız konteyner, anlaşılıyor. Ama olabilir, belki de Saray Belediyesi yazıyordur. O zaman onu sorgulamak lazım. Ben zaten bilgilere ulaştığımda Özgen başkan ile konuşacaktım konuyu. Konu çok çabuk yayıldı. Bu noktada Saray Belediyesi’ni suçlamak da istemiyorum. Oradaki çalışanın yaptığı bir terbiyesizlik diyebilirim. Adını da bulamıyorum, usulsüz bir şey” dedi.

Çöp aracına yüklenerek götürülen konteyner, 2 belediye arasında krize yol açtı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / HÜSEYİN GÖKÇELİ

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …