Home / Güncel / Doğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyor

Doğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyor

Manisa’nın Yuntdağı bölgesinde ormanlık alanlarda yetişen kuzu göbeği mantarının fiyatı, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların yüzünü güldürdü. Çiftçiler, bahar aylarında yetişen, şimdilerde kilosu 200 liradan alıcı bulan kuzugöbeği mantarını toplamak için sabah erken saatlerden itibaren ormanlık alanın yolunu tutuyor. Çiftçiler topladıkları mantarı hem aileleriyle birlikte tüketiyor hem de satarak geçimini sağlıyor.

Doğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyor

“BU SENE BAYA POPÜLER OLDU”

Kuzugöbeği mantarı toplayan çiftçilerden Kenan Gürsoy (65), “Bu sene çok az topladığım için kendime ayırdım” diye konuştu.

Bir diğer çiftçi Ali Alataş ise, “Havalar güzel olunca kuzugöbeği mantarı toplamaya çıktım. Bu sene kuzugöbeği mantarı baya popüler oldu. Kilosu 150 ila 200 lirayı buluyor. Kendi ihtiyacım için topladım. İhtiyacım fazlasını topladığım zaman da ticari amaçlı satıyorum. Gerçi ticari amaç da denmez ama bir nevi yevmiyemizi çıkarıyoruz. Mantar topladığımı bilen eş, dosttan da sipariş alıyoruz. Fiyatı da oldukça iyi” diye konuştu.

Doğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyorDoğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyorDoğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyorDoğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyorDoğada kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan satılıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …