Home / Güncel / Eşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce ‘çocukları babasız kalmasın’ diye şikayetçi olmamış

Eşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce ‘çocukları babasız kalmasın’ diye şikayetçi olmamış

Ülkenin dört bir yanından gelen kadın cinayeti haberleri kan dondurmaya devam ederken, eşi Ramazan Menek tarafından öldürülen Tuba Menek hakkında yeni detaylar da gelmeyi sürdürüyor.

2 YAŞINDAKİ KIZINI DA ALARAK EVDEN KAÇTI

Konya’da gerçekleşen olay, saat 00.30 sıralarında merkez Karatay ilçesinde meydana geldi. 3 gün önce cezaevinden tahliye olan Ramazan Menek, ayrı yaşadığı eşi Tuba Menek’in evine geldi. Burada çıkan tartışmada Ramazan Menek, eşi Tuba Menek’e bıçakla saldırdı. Banyoya kaçan Tuba Menek’in peşinden giden Ramazan Menek, kendisine direnmeye çalışan Tuba Menek’i boğazını keserek öldürdü. Eşinin cansız bedenini banyodan yatak odasına taşıyan Ramazan Menek, oturma odasındaki 2 yaşındaki kızı Gülay Menek’i de alarak evden kaçtı.

8 AYLIK HAMİLE

Gürültüyü duyan komşularının ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Eve gelen polisler, Tuba Menek’i yatak odasında kanlar içerisinde yatarken buldu. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Menek’in yaşamını yitirdiği belirlendi.

8 aylık hamile olduğu saptanan Tuba Menek’in cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Konya Şehir Hastanesi‘ne götürüldü.

Eşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce 'çocukları babasız kalmasın' diye şikayetçi olmamış

4 AY ÖNCE DE BACAĞINDAN BIÇAKLAMIŞ

Ramazan Menek’in ocak ayında da Tuba Menek’i kıskançlık tartışmasında bacağından bıçakla yaraladığı ve olaydan sonra da tutuklandığı ortaya çıktı. Geçen sürede görülen 2 duruşmada da Tuba Menek’in, çocuklarının babasız kalmaması için şikayetini geri çektiği, bunun üzerine de Ramazan Menek’in 3 gün önce tahliye edildiği belirtildi.

Eşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce 'çocukları babasız kalmasın' diye şikayetçi olmamış

“BENİ AFFET BİR DAHA YAPMAYACAĞIM” DEMİŞ

Olayı anlatan Tuba Menek’in karşı komşusu İsmail İnlidere, “Bunun adı vahşet. Önceden de eşini bıçakladığı için cezaevine girmişti ve sonra geri çıktı. Gencecik, 8 aylık hamile, 1 ay sonra erkek çocuğu olacaktı, boğazı kesilerek öldürüldü. Ramazan normalde çok düzgün bir çocuktu ama sonradan uyuşturucu madde kullanmaya başladı. Eşini bıçakladığı için tutuklandı. Sonra cezaevinden arayıp, ‘Beni affet tamam, bir daha yapmayacağım’ demiş. Tuba da çocuklarım babasız kalmasın diye mahkemede şikayetini geri çekince Ramazan serbest kaldı. İnsanlık dışı bir şey, böyleleri yüzünden erkekliğimden utandım” ifadelerini kullandı.

YAKALAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Olaydan sonra otopsi için Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Tuba Menek’in bugün toprağa verilmesi beklenirken, polis ekipleri Ramazan Menek’i yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Eşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce 'çocukları babasız kalmasın' diye şikayetçi olmamışEşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce 'çocukları babasız kalmasın' diye şikayetçi olmamışEşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce 'çocukları babasız kalmasın' diye şikayetçi olmamışEşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce 'çocukları babasız kalmasın' diye şikayetçi olmamışEşinin boğazını keserek öldürdüğü Tuba, daha önce 'çocukları babasız kalmasın' diye şikayetçi olmamış

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Hasan DÖNMEZ

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …