Home / Güncel / PKK’lı teröristlerin mağarasından en net görüntüler! Kahraman Mehmetçik inlerine girdi

PKK’lı teröristlerin mağarasından en net görüntüler! Kahraman Mehmetçik inlerine girdi

Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının planlandığı gibi sürdürülüyor.

Tespit edilen sığınak, barınak ve mağaralar komandolarımız tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getiriliyor. Şu ana kadar 42 PKK’lı öldürülürken, teröristlerin saklandığı mağaralardan biri komandoların kamerasıyla görüntülendi.

MSB’DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Konuya ilişkin resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayan MSB, “23 Nisan 2021’de başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı gibi sürüyor. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terör hedeflerini tek tek etkisiz hale getirmeye devam ediyor. Gece-gündüz demeden kahramanca ve fedakarca görev yapan Kahraman Mehmetçikler, teröristlere ait mayın ve EYP tuzaklarını tek tek imha ederken bir yandan da her bir sığınak, barınak ve mağaraya girerek teröristlerin izini sürüyor. Tespit edilen sığınak, barınak ve mağaralar komandolarımız tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getiriliyor” ifadelerine yer verdi.

PKK'lı teröristlerin mağarasından en görüntüler! Kahraman Mehmetçik inlerine girdi PKK'lı teröristlerin mağarasından en görüntüler! Kahraman Mehmetçik inlerine girdi PKK'lı teröristlerin mağarasından en görüntüler! Kahraman Mehmetçik inlerine girdiPKK'lı teröristlerin mağarasından en net görüntüler! Kahraman Mehmetçik inlerine girdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ALİ NARGÜNER

About admin

Check Also

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş'tan dikkat çeken yanıt

Tam kapanma olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş’tan dikkat çeken yanıt

Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim …